PBD Rallycross Team :: Michał Guranowski
Strona główna
: Silnik Polo też zagrał w Orkiestrze

Michał Guranowski zagrał dla MotoOrkiestry

Sportowa reaktywacja Michała Guranowskiego postępuje! Po udanym starcie w grudniowych zawodach filar PBD Racing Teamu znów zasiadł za kierownicą Volkswagena. Tym razem dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Wzorem innych miast także w Toruniu wreszcie zagościła MotoOrkiestra. Tego typu impreza, towarzysząca finałowi WOŚP, odbyła się na Jordankach z inicjatywy Michała Jasińskiego z portalu JazdaMiejska.pl.

Na specjalnym SuperOesie w samym centrum miasta swoje umiejętności prezentowali m.in. kierowcy rajdowi, drifterzy, uczestnik Wyścigowego Pucharu Polski i rallycrossowcy. Widowiskową jazdę mistrzów kierownicy obserwowało około dwóch tysięcy widzów, którzy w niedzielę 8. stycznia zagościli na MotoOrkiestrze. W parku maszyn i jego bezpośrednim otoczeniu emocji też było co niemiara. Nietuzinkową wystawę aut zorganizowały grupy Mercedes Toruń Club i BMW M-Power Club. Kawałek dalej można było zobaczyć nieco mniejsze pojazdy – quady, zdalnie sterowane modele aut w akcji i statyczną prezentację profesjonalnych wózków kartingowych, w tym m.in. sprzętu używanego przez Maksyma Guranowskiego, kolejnego z reprezentantów PBD Racing Teamu. Dla śmiałków poza możliwością przejażdżki po SuperOesie u boku wyczynowych zawodników znalazły się urządzenia Toruńskiej Akademia Jazdy Bogusława Bacha, czyli symulator dachowania i "pijany" rower, pokazujący jak zgubne skutki może mieć opóźniona reakcja i trudności w koordynacji ruchowej nawet w przypadku prostego jednośladu.

Hitem okazały się oczywiście wspominane co-drive’y w sportowych autach. Za możliwość odbycia tego typu przejażdżki wszyscy chętni zasilali konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A że torunian na MotoOrkiestrę dotarło naprawdę sporo i okazali się oni hojni, to i kwota zebrana przez motosportowców okazała się bynajmniej przyzwoita. Kwesta na Jordankach 20. finał WOŚP zasiliła kwotą przeszło sześciu tysięcy złotych.

Spośród dwustu co-drive’ów po trasie SuperOesu część odbyło się charakterystycznym dwustukonnym VW Polo Michała Guranowskiego. Zawodnik teamu z Bielczyn bynajmniej nie mógł narzekać na brak zainteresowania ze strony publiki. Specjalnie na tę okazję do swojej rallycrossowej maszyny zamontował prawy fotel, na którym zasiadali odważni i żądni wrażeń śmiałkowie.

- Te przejażdżki dały mi wiele radości – podkreśla Michał Guranowski. – Po pierwsze, dlatego, że ciągnie wilka do lasu i cały czas jestem spragniony jazdy. Brakuje mi takich prób, tych emocji. Chyba faktycznie pomału znowu zaczynam się odradzać w tym sporcie i ostatniego słowa w ściganiu raczej jeszcze nie powiedziałem, choć wiadomo, że nadrzędnym priorytetem dla nas jest dalszy rozwój Maksa w kartingu. Po grudniowej rundzie RSMT Mini-Max i MotoOrkiestrze głód ścigania nie ustąpił, a wręcz przeciwnie – jest jeszcze większy. To jest jak uzależnienie. Jest też drugi powód tej radości. Bardzo się cieszę, że mogłem wspomóc Orkiestrę. Cel jest niezwykle szczytny. To przecież właśnie pomoc innym ludziom, zwłaszcza dzieciom jest rzeczą, która w tym wszystkim jest najważniejsza.

Motosportowcy zgodnie zapowiedzieli, że spotkają się za rok, na drugiej toruńskiej  MotoOrkiestrze.

- Znowu zagramy z pompą – deklarują zawodnicy. – W jedności siła. W ramach WOŚP wspólnie możemy dla dzieciaków  zrobić coś naprawdę wielkiego. Oj, będzie się działo!   

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ Z TORUŃSKIEJ MOTOORKIESTRY

Fot. Mateusz Burnat

Strona główna | Powrót

JazdaMiejska.pl - portal motoryzacyjny Automobilklub Toruński Przedsiębiorstwo Budowy Dróg Bielczyny Części do samochodów terenowych IBF dachówki kominy kostka Toruński Klub Motorowy

rallycross.guranowski.pl | © copyright 2009-2011

projekt Q-media.com.pl & prowadzenie FDP MEDIA