PBD Rallycross Team :: Michał Guranowski
Strona główna
: Michał Guranowski

Michał Guranowski

Michał Guranowski jest zawodnikiem Toruńskiego Klubu Motorowego. Swoją karierę sportową rozpoczął jeszcze w latach 90. od udziału w wyścigach samochodowych typu folkrace, które przez kilka sezonów odbywały się na terenach położonych tuż obok toruńskiego lotniska.

Później przyszedł czas na Rallycrossowe Mistrzostwa Polski.

W sezonie 2003 Michał za kierownicą VW Polo zajął piąte miejsce w klasie 3. mistrzostw kraju RC. W kolejnym roku PBD Rallycross Team zbudował nowy samochód. Volkswagena Polo pierwszej generacji zastąpił VW Golf. Auto przechodziło "choroby wieku dziecięcego". Końcowym efektem było kolejne piąte miejsce w klasie.

Przełomowy okazał się rok 2005. Michałowi na koniec sezonu po raz pierwszy w karierze przypadła biało-czerwona szarfa II-wicemistrza Polski. Sytuacja powtórzyła się także rok później. Reprezentant PBD Rallycross Teamu w sumie sześciokrotnie stawał na podium zawodów w klasie 3. Po kolejnym tytule drugiego wicemistrza Polski w zespole zapadła decyzja o ponownej zmianie samochodu. Michał raz jeszcze postawił na Volkswagena Polo. Lekkie, krótkie auto było gotowe do walki w połowie 2007 roku. Guranowski nową maszyną zaliczył kilka rund, traktując je głównie jako testy przed zbliżającym się sezonem 2008. W tym czasie okazjonalnie wystartował także w Mistrzostwach Niemiec RC.

W roku 2008 PDB Rallycross Team startował w wybranych rundach Mistrzostw Europy Rallycross. Michał postawił sobie za cel poznanie kolejnych torów na Starym Kontynencie. Nauka ta z założenia miała zaprocentować w sezonie 2009. W międzyczasie reprezentant TKM-u zwyciężył w rundzie mistrzostw Polski na torze w Toruniu.

2009 to kolejny rok startów Guranowskiego w rallycrossowych mistrzostwach Europy. Na koniec tegoż sezonu kibice zawodnika PBD Rallycross Teamu (obecnie PBD Racing Teamu) po raz kolejny, po rocznej przerwie, zobaczyć mogli w słynnym warszawskim Rajdzie Barbórka. Choć w chwili obecnej Michał skupia się głównie na karierze kartingowej swego syna Maksyma, rajdowej pasji całkowicie nie zamierza zarzucać. Aktualnie to właśnie w rozwój Maksa wkłada dużo zaangażowania i energii, jednak jak sam mówi, w rajdach chyba nie powiedział ostatniego słowa. Niewykluczone więc, że Michała jeszcze nie raz zobaczymy na szybkich OS-ach…

Strona główna | Powrót

JazdaMiejska.pl - portal motoryzacyjny Automobilklub Toruński Przedsiębiorstwo Budowy Dróg Bielczyny Części do samochodów terenowych IBF dachówki kominy kostka Toruński Klub Motorowy

rallycross.guranowski.pl | © copyright 2009-2011

projekt Q-media.com.pl & prowadzenie FDP MEDIA